Îngerii lui Alex – Nivel primar și gimnazial

Avem tot ce este necesar pentru a trece dincolo de pura observaţie. Putem să acţionăm, fie că ne-a mobilizat cineva, ne-a impresionat sau pentru că viaţa altui om este importantă la fel ca a noastră. Elevii şi cadrele didactice de la Şcoala Gimnazială Kids Palace au declanşat o acţiune sub titlul ”Îngerii lui Alex!”, concretizată într-o expoziţie cu vânzare de felicitări şi decoraţiuni de Crăciun pentru a-l ajuta pe Alex.

Binefacerea, dărnicia, sentimentul de compasiune pentru cei pe care îi cunoşti sau nu, măcar acum, în prag de sărbătoare, ar putea mişca fibra fiecărui om pentru un alt om.

Am constatat cu bucurie că efectul acţiunii noastre a depăşit limita şcolii şi a familiilor elevilor noştri şi suntem profund mişcaţi de persoanele necunoscute care fie au donat sume de bani acțiunii inițiate de către scoala noastră!

Împreuna, reușim!

Leave a Reply

Acest website foloseste cookies pentru a va oferi o experienta de navigare cat mai placuta!