Examenele Cambridge

O bună cunoaștere a limbii engleze confirmată și de un certificat Cambridge oferă oportunități pe plan academic, profesional și personal. Examenele Cambridge vin în întâmpinarea preocupării cadrelor didactice din scoala noastra pentru formarea unui sistem real de valori și pentru stimularea competitivității, a spiritului critic și a performanței. Aceste examene contribuie la asigurarea unei motivații reale pentru învățare a elevilor noștri. Oferta de cursuri opționale pentru fiecare an școlar include și pregătirea pentru examenele Cambridge.

Prin introducerea examenelor Cambridge English, interesul pentru studiul limbii engleze a crescut în rândul elevilor noștri, la fel și preocuparea lor de a concretiza cunoștințele de limba engleză în certificate recunoscute internațional și care echivalează și anumite examinări naționale. Pentru profesori înseamna o provocare profesională și o materializare frumoasă a efortului depus în pregătirea elevilor. Școala beneficiază de apreciere deosebită la nivelul comunitații pentru deschiderea manifestată în a aduce aproape de elevi această posibilitate de testare recunoscută la nivel internațional.

Leave a Reply

Acest website foloseste cookies pentru a va oferi o experienta de navigare cat mai placuta!