Ateliere Orășelul Cunoașterii – nivel primar

Orășelul Cunoașterii este primul muzeu interactiv din România dedicat științei, care își
propune să împrietenească copiii cu științele, prin joc, să le explice lumea într-un limbaj simplu și amuzant. Orășelul Cunoașterii transpune în practică noțiuni din matematică, fizică, chimie, optică, geografie, fiind un spațiu dedicat atât copiilor începând cu vârsta de doi ani, cât și adulților.  

Din dorința de a crea magie și a stimula creativitatea și imaginația elevilor noștri. atelierelor și experimentelor din Orășelul Cunoașterii au ajuns chiar și in școala noastră! Distracția a fost garantată iar interacțiunea și informațiile adaptate au deschis cu siguranță apetitul copiilor pentru știință. 

Leave a Reply

Acest website foloseste cookies pentru a va oferi o experienta de navigare cat mai placuta!